Nacházíte se: Služby > CAT

CAT

Výraz CAT (Computer Aided Translation) označuje počítačem podporovaný překlad, díky kterému budou vaše texty překládány vždy stejně se zachováním jednotné terminologie. Jedná se o spolupráci mezi překladatelem a počítačovým programem, který díky překladové paměti (Translation Memory) uchovává již dříve přeložené části textů a v případě opakovaného výskytu vždy nabídne dříve použitý překlad. Program navíc umožňuje tvorbu a využití terminologických slovníků pro každého jednotlivého zákazníka. Překlad i korekturu vždy realizuje daný překladatel nebo korektor, nicméně s pomocí CAT programů vždy dohledá dříve použitý výraz nebo frázi.


Tento typ překladu je vhodný především pro texty vykazující dlouhodobost a vysokou míru podobnosti (manuály, certifikáty, technické specifikace, bezpečnostní listy...). Naše společnost používá programy SDL Trados 2007, 2009, 2011, SDLX, Across, Wordfast, Transit XV, Déjà Vu, Helium, LocStudio etc..


Výhody použití CAT pro překlad:

  • úspora času - při vysoké podobnosti textů a vhodně udržované překladové paměti lze ušetřit až 100 % času překladu
  • úspora peněz - každý text je podroben analýze podobnosti a podle procentuální shody je poskytnuta sleva
  • jednotná terminologie překladů - program hlídá dříve použité překlady segmentů textu, ale zároveň také hlídá jednotlivé výrazy pomocí terminologických slovníků


V případě zájmu o cenovou kalkulaci překladu za pomoci CAT programu se prosím obraťte přímo na naše pracovníky, kteří Vám rádi poskytnou detailní informace.

Kontakty:
preklady@aedit.cz
+420 257 535 305

nonstop linka překladatelské agentury aedit

Nestíháte? Hoří Vám termíny? Zajistíme Vám expresní překlady či tlumočení. Volejte naši NONSTOP linku, kalkulaci zakázky zpracujeme obratem.

nonstop linka překladatelské agentury aedit telefon +420 777 306 190